+38 067 654 10 10, 044 209 88 72
м. Київ, вул. Григорія Сковороди 5а оф.1

Ліквідація підприємства за рішенням власників

Процедура ліквідації підприємства за рішенням власників описана в законі "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" у статті 36.

Ліквідувати підприємство за рішенням власників можливо у випадку, коли перед бюджетом і клієнтами немає заборгованості та засновники вирішили припинити діяльність підприємства.

Юридична компанія "Калашник і партнери" надає послуги ліквідації підприємства за рішенням власників в Києві.

Щоб припинити діяльність фірми, формується ліквідаційна комісія з припинення діяльності юридичної особи, склад якої скоординований з органами державної реєстрації.

В першу чергу закриваються банківські рахунки, так як це необхідний крок перед податковою перевіркою. Наступним етапом є архівація документів і знищення печатки.

Далі комісія займається перевіркою господарської діяльності підприємства за останні три роки через податкову службу, пенсійний фонд, фонд соціального страхування. Після перевірки представники ліквідаційної комісії отримують довідки про відсутність заборгованості перед бюджетом.

У випадку з ліквідацією ЗАТ неоходімо аудиторський висновок - достовірність та повнота ліквідаційного балансу завіряється аудиторською фірмою.

У разі ліквідації акціонерного товариства, надаються копії розпоряджень про скасування реєстрації випуску акцій, засвідчені Державною комісією з цінних паперів. Ліквідоване підприємство повинно вийти зі складу інших господарських товариств.

Наступний крок - надання під опис органам державної реєстрації комплекту необхідних документів. Державний реєстратор вносить запис до єдиного державного реєстру про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.

Державна реєстрація ліквідації повинна бути проведена протягом трьох днів. Далі голова ліквідаційної комісії отримує від державного реєстратора оригінали статутних документів та свідоцтво про державну реєстрацію з позначкою про повну ліквідацію юридичної особи.

Державному реєстратору подаються такі документи:

  • оригінал свідоцтва про держреєстрацію юридичної особи;
  • реєстраційна картка, заповнена на проведення держреєстрації ліквідації юридичної особи;
  • установчий договір (оригінал);
  • статут підприємства;
  • ліквідаційний баланс та акт ліквідаційної комісії;
  • довідка про відсутність заборгованості за податковими зобов'язаннями, видана органами державної податкової служби;
  • довідка про відсутність заборгованості по страхових внесках, видана органами Пенсійного фонду;
  • довідка про відсутність заборгованості по страхових внесках, видана органами фондів соціального страхування;
  • довідка на довгострокове зберігання документів, видана архівною установою.