+38 067 654 10 10, 044 209 88 72
м. Київ, вул. Григорія Сковороди 5а оф.1

Цивільне право

1309854246.gif big

Цивільне право - одна з провідних галузей національного права України, яка регулює певну групу правових відносин за участю фізичних і юридичних осіб та держави в цілому.

Основні норми сучасного цивільного права сформувалися в найбільш розвиненый в античний час Римської імперії. Цивільне право регулювало торговельні відносини, майнові спори, оренду, підряди і позики. На основі Римського права складалися кодекси і закони аж до XIX століття.

Епоха Ренесансу відродила інтерес до Римському праву після феодальних середніх віків, коли вузька сфера застосування права при натуральному господарстві фактично звело нанівець правові норми цивільного права. Основою громадянського права стали принципи свободи розпорядження приватною власністю, незалежної від держави економіки, формальної рівності між партнерами і свобода договірних умов.

Необхідність в українському державному цивільному кодексі виникла в наслідок проголошення незалежності. Розвиток ринкової економіки вимагало переорієнтації Радянського кодексу, багато положень якого суперечили новій економічній ситуації. Першими законами, прийнятими для регулювання ринкових відносин стали: "Закон про власність", "Про підприємництво", "Про господарські товариства".

Робота над створенням Українського Цивільного кодексу тривала 12 років. В результаті Сімейне право було вилучено з Цивільного кодексу та його норми лягли в основу Сімейного кодексу України. Пізніше був прийнятий закон "Про міжнародне приватне право".

Сучасне цивільне право України відображає і захищає інтереси членів громадянського суспільства. Фахівці компанії "Калашник і партнери" нададуть юридичну підтримку в сфері цивільного права кожного Клієнта.