+38 067 654 10 10, 044 209 88 72
м. Київ, вул. Григорія Сковороди 5а оф.1

Відмова від медичного огляду. Автоюрист

Кожен водій зі стажем підтвердить, що не раз був змушений відповідати на запитання співробітника ДАІ: "пили?". Причому далеко не завжди для цього потрібна хоч якась причина. Нерідко автомобіліст висловлює протест і поспіхом підписує відмову від медичного огляду, поспішаючи на роботу і не маючи ні найменшого бажання витрачати час на документи і алкотести.

Варто відзначити, якщо Ви впевнені у своїй тверезості - по можливості не відмовляйтеся від медичного огляду, адже в іншому випадку справа піде в суд і Вам не обійтися без допомоги автоюриста. Грамотний автоюрист встановить, чи були законні підстави зупинити Вас і перевіряти на алкоголь, правомірність направлення на огляд і виявить процесуальні порушення, допущені співробітником ДАІ.

Незалежно від того, були Ви п'яні чи ні, відмовляючись від огляду ризикуєте позбутися прав строком до 2 років згідно зі статтею 12.26 Адміністративного кодексу. Однак, в Конституції України ч.3 ст.28 читаємо наступне: "Жодна людина без ее Вільної Згоди НЕ може бути піддана медичним, науковим чи іншім дослідам". Згідно з цією статтею пишемо в протоколі приблизно так: "Від медичного огляду не ухиляюся, а відмовляюся, згідно з правом, даним мені Конституцією України ч.3 ст.28", далі описуємо причину відмови (спізнююся на роботу, дружина народжує, дитина вдома голодна і т.д).

І все-таки, вдаватися до цього слід лише в екстреному випадку, і медогляд краще пройти. Вкрай рідко суд стає на бік водія. Представляти Ваші інтереси в суді повинен досвідчений автоюрист. Компанія "Калашник та Партнери" пропонує послуги автоюриста з виїздом на місце ДТП.