+38 067 654 10 10, 044 209 88 72
м. Київ, вул. Григорія Сковороди 5а оф.1

Спілкування з ДАІ. Рекомендації автоюриста

Щоб уникнути конфліктів у спілкуванні зі співробітниками ДАІ, дотримуйте кілька рекомендацій від автоюриста компанії "Калашник і Партнери".

1. Ви не зобов'язані залишати салон свого автомобіля. Більше того, існує лише кілька випадків, в яких водія можуть попросити вийти з авто.

2. Інспектор зобов'язаний представитися, назвати особистий номер, пред'явити посвідчення в розгорнутому вигляді. Якщо Вам відмовляють у цьому - закривайте двері і вікна і дзвоніть в міліцію, так як перед Вами перевертень у погонах.

3. Звертайте увагу на наявність нагрудного знака. Ця деталь є обов'язковою на формі інспектора.

4. Службовий автомобіль інспектора ДАІ повиннно бути добре переглядаємо проїжджаючими автомобілістами і його проблискові маячки повинні бути включені - якщо це не так, Ви маєте повне право їхати далі.

5. Блокуйте двері і не опускайте скла повністю. Нажаль, не завжди той, хто представляється інпектором, ним є.

6. Візьміть за правило користуватися диктофоном в мобільному. Покладіть телефон в нагрудну кишеню і скажіть час, дату і місце зупинки. Це абсолютно законно, хоча і не варто афішувати, що Ви використовуєте диктофон.

7. Обов'язково цікавтеся причиною зупинки. Просто перевірити документи не привід. Така причина годиться тільки при виконанні спецоперацій і підтверджується особливим документом, з яким Ви маєте право ознайомитися.

8. Пред'являйте документи по одному, не варто віддавати все відразу. Бажано вголос вимовляти, які саме документи ви даєте на руки інспектору, особливо якщо Ви включили диктофон.

9. Перевіряти багажник інспектор має право тільки після складання протоколу "Про затримання". Найчастіше, все закінчується на вашій вимозі скласти протокол.

10. Спілкуйтеся з інспектором на рівних - це така ж людина, як і Ви, що знаходиться на робочому місці. Звертайтеся до нього по імені-по батькові, а не за званням.

11. Для занадто цікавих інспекторів є стаття Конституції №63, згідно з якою Ви не зобов'язані відповідати на питання інспектора.

12. Зберігайте спокій і не метушіться. Не потрібно відразу лізти в бардачок за документами якщо Вас про це ще не встигли попросити. Позбавляйтеся від страху перед інспектором, в будь-якій спірній ситуації телефонуйте автоюристу компанії "Калашник і Партнери".