+38 067 654 10 10, 044 209 88 72
м. Київ, вул. Григорія Сковороди 5а оф.1

Що робити водію при ДТП? Поради автоюриста

Що робити, якщо сталося ДТП за вашою участю? Така ситуація змушує навіть самих стриманих і розважливих водіїв втрачати голову. Пропонуємо кілька порад при ДТП від нашого автоюриста, які допоможуть вирішити ситуацію "малою кров'ю".

1. Попереджений - значить озброєний. У бардачку машини обов'язково повинна бути ручка, пару аркушів паперу і, бажано, рулетка.

2. Не втрачайте самовладання, так як давши волю емоціям втратете контроль над ситуацією і важливі деталі події.

3. У першу чергу вирішується питання медичної допомоги потерпілим, потім необхідно записати контактні дані свідків ДТП та номери машин, що знаходяться в полі зору в момент аварії. Не втрачайте перші хвилини після події на з'ясування його причин.

4. Коли очевидці зафіксовані, починайте фотографувати або знімати на відео місце події, ці кадри можуть зіграти вирішальну роль при з'ясуванні причин ДТП.

5. Разом з іншими постраждалими побудуйте схему пригоди до приїзду ДАІ. Це малюнок місця аварії в зразковому масштабі, з розміщенням на ньому машин і пішоходів, напрямок руху. Вкажіть на схемі деталі, що мають безпосереднє відношення до ДТП: осколки скла, деталі автомобілів, сліди гальмування, дерева, світлофори і дорожні знаки.

6. Опишіть докладно всі пошкодження транспорту, по можливості сфотографуйте.

7. Настійно рекомендую заявляти дійсну швидкість машини в момент аварії.

8. Уважно вивчіть протокол і все, що було в нього занесено - чим повніше описано місце події і обставини, тим вище ймовірність справедливого суду, якщо до нього дійде справа. Якщо Ви не згодні з будь-якими пунктами протоколу, зафіксуйте це.

9. Перебуваючи в стресі після події, не давайте ніяких свідчень, особливо письмових. Закон дозволяє Вам дочекатися адвоката і зберегти мовчання.

10. Наполягайте на оформленні події і не піддавайтеся на вмовляння винуватця або іншого учасника ДТП вирішити справу без участі ДАІ.

11. Всі виміри та огляд пошкоджень, складання схеми і опитування очевидців повинні проходити у Вашій присутності.

12. Розмова з ДАІ та учасниками ДТП краще довірити хорошому автоюристу, який холоднокровно і уважно розбереться в тому, що трапилося і в стресовій ситуації просто не дасть Вам можливості зробити необачний крок. Компанія "Калашник та Партнери" надає послуги автоюриста з виїздом на місце події у Києві.

13. Заждіть з ремонтом машини, поки не відбудеться офіційна оцінка ушкоджень.