+38 067 654 10 10, 044 209 88 72
м. Київ, вул. Григорія Сковороди 5а оф.1

Поради водію від автоюристу

На кількох прикладах автоюрист компанії "Калашник та Партнери" пропонує кілька правових рад водієві.

1. Вас гальмує жезлом співробітник ДАІ, поруч стоїть службовий автомобіль:
Ви повинні зупинитися згідно з пунктом 2.4 ПДР. Зупиніться, але не виходьте з машини. Попросіть співробітника пред'явити посвідчення і запишіть номер посвідчення, посаду та ім'я.

2. Інспектор ДАІ прискіпується до дрібниць, а Ви впевнені, що не порушували правил:
Заборонено зупиняти автомобіль, якщо його водій не порушував правил і машина не використовується в протиправних цілях, відповідно до пункту 5.5 Постанови КМУ від 14 квітня 1997 № 341 "Про Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ". Необхідно відразу ж запитати інспектора, що Ви порушили. Відповідь, наприклад, може бути така - Ваш ремінь безпеки був непристебнутий. На це відповідайте - відстігнувся, поки інспектор йшов до Вас. У підсумку, правда на вашому боці, а даішник порушив постанову.

3. На швидкісній неосвітлюваній трасі Вас зупиняє співробітник ДАІ:
За законом, одиночний наряд і наряд на автомобілях без спеціального фарбування не повинен зупиняти автомобілі для перевірки в темний час доби на неосвітлених ділянках доріг і вулиць. Закон дозволяє зупиняти Вас на неосвітлених ділянках доріг і далеко від населених пунктів тільки під час проведення спеціальних операцій. Ви маєте право не зупинятися, якщо впевнені, що все гаразд. Але краще зупинитися на першому посту, оскільки дійсно може відбуватися спецоперація.

4. Інспектор з жезлом, але в цивільному:
Ви не зобов'язані зупинятися, так як це, швидше за все практикант, який не має посвідчення.

5. Співробітник ДАІ у формі, але не не має смугастого жезла:
Вимога зупинки подається виключно жезлом. Проїдьте повз.

6. Вас зупиняють на КПП і повідомляють, що Ви не зупинилися на попередньому контрольному пункті, тобто "зникли":
Інспектор не може з чужих слів встановити порушення, згідно з наказом МВС №482. Скажіть, що подасте на нього в суд, і інтерес до вас відразу ж пропаде, він і сам знає, що складати протокол, не будучи очевидцем, незаконно.

7. Обшук:
Огляд машини проводиться тільки в присутності двох понятих, людей сторонніх. Необхідно скласти також протокол обшуку. Коли Ви вимагаєте дотримати ці правила, Вас залишать впокое.

8. У будь-якій спірній ситуації на дорозі телефонуйте автоюристу - це заощаджує Ваш час і кошти і гарантує успішне вирішення справи. Компанія "Калашник та Партнери" пропонує послуги досвідчених автоюристів в Києві з виїздом на місце.