Земельне право
Джерелом земельного права в Україні є Земельний кодекс. Земельний кодекс України - основний закон, що регулює систему земельного законодавства. Мета його - гарантія права на землю, охорона та раціональне використання земель, що належать громадянам, державі, юридичним особам.
Кодекс є основою формування українського законодавства. Поряд з Земельним кодексом, існують спеціальні закони та підзаконні нормативно-правові акти, які більш детально регулюють і деталізують земельні правовідносини.
У Земельне законодавство постійно вносяться зміни і доповнення, а це вимагає від правозахисників тримати руку на пульсі земельних реформ. Адвокати по земельному праву юридичної компанії "Калашник та Партнери" готові надати кваліфіковану ефективну допомогу в земельних спорах будь-якої складності кожного Клієнта.
У чинному земельному кодексі відбивається стратегія держави, мета якої - постійне вдосконалення та розвиток земельної реформи, створення основи для правозастосовчої практики.
Правові інститути, засновані земельним законом:
- право обмеженого користування чужою земельною ділянкою;
- придбання в результаті користування;
- договір довічного утримання;
- заставу землі;
- обмеження прав на землю;
- земельний аукціон;
- земельне зонування;
- державна реєстрація земельних ділянок і т.д.
Земля в Земельному кодексі розглядається в якості природного ресурсу, частини навколишнього середовища. Земельне право контролює операції з ділянками землі, відповідає суворим вимогам світових стандартів і має соціальне адресування.